| PRODUCT TYPE DISPLAY | Notebook |
| SCREEN SIZE (TYPE) | 14″ |
| LCD BACKLIGHT TECHNOLOGY | LED backlight |
| SCREEN RESOLUTION | 1920 x 1080 (Full HD) |
| WIDESCREEN | Yes |
| IMAGE ASPECT RATIO | 16:09 |
| FEATURES | Anti-glare |
| PROCESSOR CPU | Intel Core i5 (6th Gen) 6200U / 2.3 GHz |
| NUMBER OF CORES | Dual-Core |
| MEMORY RAM | 8 GB |
| RAM TYPE | DDR4 SDRAM |
| FORM FACTOR | SO-DIMM 260-pin |
| MAIN STORAGE SIZE (HDD/SSD) | 256 GB SSD |
| GRAPHICS PROCESSOR (GPU) | Intel HD Graphics 520 |
| CAMERA | Yes – 720p |
| SOUND | Stereo speakers, dual array microphone |
| COMPLIANT STANDARDS | High Definition Audio |
| WIRELESS | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 |
| NETWORK INTERFACE | Gigabit Ethernet |
| TYPE | Keyboard, TrackPoint, UltraNav |
| FEATURES | Spill-resistant, multi-touch touchpad, buttonless touchpad |
| INTERFACES | 2 x USB 3.1 Gen 1/USB 3.0 |
| USB 3.1 Gen 1/USB 3.0 (Always On) | |
| USB-C 3.1 Gen 2 (supports Thunderbolt 3) (Power Delivery) | |
| HDMI | |
| LAN | |
| Dock | |
| Headphone/microphone combo jack | |
| MEMORY CARD READER | 4 in 1 (SD Card, MultiMediaCard, SDHC Card, SDXC Card, SDXC UHS Card) |
| OPERATING SYSTEM (OS) | Windows 10 Pro 64-bit Edition (Microsoft Authorized Refurbisher (MAR)) |
| DOCKABLE | Yes |
| INCLUDED ACCESSORIES | Power adapter |
| SECURITY SLOT TYPE | Kensington security slot |
| THEFT/INTRUSION PROTECTION | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| COMPLIANT STANDARDS | ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001 |
5x Refurbished Lenovo Thinkpad T470 I Intel Core i5 (6th Gen) 6200U @ 2.30 GHz I 8Gig DDR4 I 256GB SSD (Bulk Order)
R30,000.00 Original price was: R30,000.00.R29,499.00Current price is: R29,499.00.
- Processor: Intel Core i5 (6th Gen) 6200U @2.3 GHz
- Memory: 8GB DDR4 Ram
- Storage: 256GB SSD
- Display: 14” LCD Display
- Operating System: Windows 10 Pro
- Warranty: 6 Months
Categories: Bulk & Custom Orders, Special Deals
| GTIN | 12345678912 |
|---|---|
| MPN | N024L554015EMEA |
| Condition | Refurbished |
Be the first to review “5x Refurbished Lenovo Thinkpad T470 I Intel Core i5 (6th Gen) 6200U @ 2.30 GHz I 8Gig DDR4 I 256GB SSD (Bulk Order)” Cancel reply
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!
Sale!













Reviews
There are no reviews yet.