| PRODUCT TYPE | Notebook |
| DIMENSIONS (WXDXH) | 35.78 cm x 23.33 cm x 2.215 cm |
| WEIGHT | 1.59 kg |
| COLOUR | Grey |
| SCREEN SIZE (TYPE) | 15.6″ |
| LCD BACKLIGHT TECHNOLOGY | LED backlight |
| SCREEN RESOLUTION | 1920 x 1080 (Full HD) |
| PIXEL DENSITY (PPI) | 141 |
| V-SYNC RATE AT MAX RES. | 60 Hz |
| WIDESCREEN | Yes |
| IMAGE ASPECT RATIO | 16:09 |
| IMAGE BRIGHTNESS | 250 cd/m² |
| COLOUR GAMUT | 45% NTSC |
| FEATURES | Anti-glare, Wide Viewing Angle, ±80° vertical viewing angle, 25 ms response rate, ±85° horizontal viewing angle, 0.179 mm pixel pitch |
| CPU | Intel Core i5 (12th Gen) 1235U / 1.3 GHz |
| MAX TURBO SPEED | 4.4 GHz |
| NUMBER OF CORES | 10-core |
| CACHE | 12 MB |
| FEATURES | Intel Smart Cache, Intel Deep Learning Boost (DL Boost) |
| MEMORY | 16 GB (1 x 16 GB) |
| MAX RAM SUPPORTED | 64 GB |
| RAM TYPE | DDR4 SDRAM |
| SPEED | 3200 MHz |
| RATED SPEED | 3200 MHz |
| FORM FACTOR | SO-DIMM 260-pin |
| SLOTS QTY | 2 |
| EMPTY SLOTS | 1 |
| MAIN STORAGE SIZE (HDD/SSD) | 256/ 512 / 1TB GB SSD M.2 2230 PCIe – NVM Express (NVMe), Class 35 |
| GRAPHICS PROCESSOR (GPU) | Intel Iris Xe Graphics |
| CAMERA | Yes – 1920 x 1080 (standard), 640 x 360 (infrared) |
| CAMERA FEATURES | Privacy shutter, IR/RGB camera, Temporal Noise Reduction |
| IMAGE SENSOR TYPE | CMOS |
| VIDEO RESOLUTIONS | 1920 x 1080, 640 x 360 |
| FRAME RATE | 30 frames per second |
| SOUND | Stereo speakers, dual array microphone |
| CODEC | Realtek ALC3204 |
| COMPLIANT STANDARDS | High Definition Audio |
| AUDIO FEATURES | MaxxAudio Pro |
| WIRELESS | Bluetooth 5.2, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| WIRELESS CONTROLLER | Intel Wi-Fi 6E AX 211 – M.2 2230 |
| NETWORK INTERFACE | Gigabit Ethernet |
| FEATURES | Dual stream (2×2) |
| BATTERY TECHNOLOGY | 4-cell Lithium Ion |
| BATTERY CAPACITY (SIZE) | 58 Wh |
| AC ADAPTER INPUT | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| AC ADAPTER OUTPUT | 65 Watt, 5 / 9 / 15 / 20 V |
| INPUT TYPE | Keyboard, touchpad, pointing stick |
| NUMERIC KEYPAD | Yes |
| KEYBOARD BACKLIGHT | Yes |
| INTERFACES | HDMI |
| 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) | |
| USB 3.2 Gen 1 (PowerShare) | |
| USB 3.2 Gen 1 | |
| LAN | |
| Headphone/microphone combo jack | |
| MEMORY CARD READER | Yes (microSD, microSDHC, microSDXC) |
| OPERATING SYSTEM (OS) | Windows 10 Pro + Windows 11 Pro Licence – Dutch / English / French / German / Italian |
| SOFTWARE INCLUDED | Microsoft Office (30 days trial, excludes office licence) |
| INCLUDED ACCESSORIES | USB-C power adapter |
| SECURITY | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingerprint reader, smart card reader |
| SECURITY SLOT TYPE | Noble Wedge security slot |
| THEFT/INTRUSION PROTECTION | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| FEATURES | ExpressCharge |
| COMPLIANT STANDARDS | FIPS 140-2 |
| MAX OPERATING TEMPERATURE | 40 °C |
| MIN OPERATING TEMPERATURE | 0 °C |
| HUMIDITY RANGE OPERATING | 10 – 90% (non-condensing) |





Reviews
There are no reviews yet.